Kadının Sesi

Sitemizde Sizlere Daha İyi Bir Yayın Deneyimi Sunmak İçin Güncellemeler Yapıyoruz.Güncelleme Durumu:%65
 
Kilo vermenizi Sağlayacak Yeşillikler Kilo vermenizi Sağlayacak Yeşillikler
Oyun Hakkında

Kilo vermek kimine göre oldukça zor bir durumdur. Birçok kişi fazla kilolardan kurtulmak adına farklı farklı yöntemler uygulamaktadır. Eğer sizlerde farklı yöntemler arıyorsanız bu makalede o farklılıklardan birisini inceleyebilirsiniz.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için, vücutta oluşan ödemleri atmak için, sindirim sistemini rahatlatmak için ve en önemlisi sizi tok tutacak faydalı yeşillikler…

Roka

Roka, diyet yapanlar için yeşiller arasında en vazgeçilmez sebzeler arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise roka çok düşük kalori içerdiğinden dolayı vücudun gereksinim duyduğu birçok besini doyurucu bir etki ile kişide tokluk hissi yaratıyor.
Dikkat etmeniz gereken bir nokta ise rokayı kesinlikle pişirmeyiniz. Çünkü roka piştiği zaman mineral ve vitaminlerini kaybeder. Bu nedenden dolayı rokayı pişirmek yerine çiğ olarak tüketip salatalarınıza koyabilirsiniz.

Maydanoz

Vücutta birikmiş olan yağları yakmak adına kullanacağımız en önemli besin kaynaklarından biriside maydanozdur. Hafif bir bitki türü olduğundan dolayı kişide tokluk hissi yaratmaktadır. Özelliklede sabah kahvaltısında yarım bağ kadar maydanoz ve üzerine bol miktarda limon sıkıp yerseniz eğer daha çabuk ve kolay bir şekilde kilo verdiğinizi göreceksiniz. Ara öğünlerde hazırlamış olduğunuz atıştırmalıklarda, çorbalarda ve salatalarda da tat vermek amacı ile maydanozu her türlü kullanabilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise maydanoz en iyi ödem atıcı besinler arasında yer almaktadır.

 

Dereotu

Dereotu, diyet yapanlar ve zayıflamak isteyenler için fazlası ile etkili bir bitkidir. Yemeklerden önce 1 yemek kaşığı dereotu yerseniz eğer iştahınız kesilir ve daha az yemek yemiş olursunuz. Dereotu içerisinde bol miktarda lif barındırdığından dolayı uzun bir süre tok kalmanıza yardımcı olacaktır.
Dereotunu çiğ yerseniz eğer bunun zayıflamaya daha çok etkisi olacaktır. Fakat çiğ yiyemiyorsanız eğer yoğurdun içine koyup bu şekilde de tüketebilirsiniz. Özelliklede salatalarınız da kullanmanızı öneririz.

Tere

Terenin de zayıflama üzerinde fazlası ile etkisi mevcuttur. Tere, yağ yakan hücrelerin sağlıklı ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Özelliklede sindirim sistemi için oldukça etkili olan tere, bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Buda daha hızlı bir şekilde kilo vermenize olanak sağlar. Bunun nedeni ise bağırsaklar eğer yavaş çalışıyorsa kilo vermek zorlaşır. Bundan dolayı tere tüketmek bağırsakların daha iyi bir şekilde çalışmasına olanak sağlayacaktır.

Nane

Nane, sağlıklı ve etkili bir şekilde kilo vermek adına etkili olan bir diğer yeşillik gurubu arasında yer almaktadır. Ayrıca nane çok etkili olan bir uyarıcıdır. Sindirim enzimlerini uyarı göndererek yağ yakımını hızlandırmaktadır. Bu nedenden dolayı besinlerin de doğru ve etkili bir şekilde sindirilmesine de yardımcı olmaktadır.

Nane taze yendiği zaman fazlası ile etkili olacaktır. Kahvaltıda ve akşam yemeklerinde de nane tüketmek hem sağlık açısında hem de kilo vermek adına çok etki sağlayacaktır. Kuru naneyi de yemeklerinizin ve cacığın içine ekleyerek de tüketebilirsiniz.

Oyun Bilgileri
Kilo vermenizi Sağlayacak Yeşillikler
  • Platform:
  • Boyut:
  • Tarih: Mayıs 13, 2018
  • Kaynak: https://kadininsesi.net
  • Dil:
OYUN BEĞENİSİ
DİĞER KONUYA GEÇİN

BENZER OYUNLAR

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ ?

YORUM YAP

YORUMLAR